• Вхід
  • Реєстрація

Чи підходять контактні лінзи дітям?


Діти, підлітки та контактні лінзи.

В Україні, за даними незалежних джерел, кожна друга людина має те чи інше порушення зору. Проблеми із зором можуть виникнути у будь-якому віці, але найчастіше перші проблеми із зором з’являються в шкільні роки.

Проверка зрения у детей.Якщо ви запідозрили, що у вашої дитини погіршився зір, то необхідно відразу звернутися до лікаря-офтальмолога для повного обстеження очей і правильного підбору окулярів або контактних лінз. Використання дитиною окулярів чи контактних лінз дасть змогу не тільки сповільнити подальше погіршення зору, а й не відстати від однолітків у навчанні, спорті й інших галузях.

Чимало дітей відмовляються носити окуляри, побоюючись кепкувань однолітків або тому що окуляри їм незручні.

Ця стаття розповість вам про переваги використання контактних лінз дітьми та підлітками, а також відповість на поширені питання щодо безпеки і комфорту під час носіння контактних лінз. Важливо пам’ятати, що підібрати відповідні саме вашій дитині контактні лінзи може тільки лікар в салоні оптики.

 

Чи можуть діти носити контактні лінзи?

Контактні лінзи чудово підходять дітям, які мають проблеми із зором. Для маленьких непосидьків, які проводять переважну частину часу в русі, окуляри незручні і обтяжливі.

Чимало дітей вважають за краще носити саме контактні лінзи і тому старанно слідують всім рекомендаціям фахівця, а також готові самостійно доглядати за ними. Діти і підлітки вважають контактні лінзи більш зручними, ніж окуляри. При цьому діти молодшого віку так само впевнено, як і підлітки, поводяться з контактними лінзами і носять їх.

 

Які переваги надають контактні лінзи дітям?

Крім чіткого зору, контактні лінзи забезпечують дітям і підліткам також інші переваги.

  • Свобода руху.
Сопрт и дети.
Діти і підлітки дуже активні. Вони грають у рухливі ігри, займаються спортом і в цілому значно більше рухаються, ніж дорослі. На відміну від окулярів, контактні лінзи не обмежують свободу рухів, оскільки їх непотрібно знімати під час активних занять через острах пошкодити або розбити. Крім того, контактні лінзи не обмежують периферичний зір.

 

  • Психологічний комфорт.
Носіння контактних лінз справляє позитивний психологічний ефект, оскільки в лінзах дитина почуває себе впевненіше, ніж в окулярах. Чимало дітей неохоче носять окуляри або взагалі відмовляються їх носити, побоюючись, що їх дражнитимуть або даватимуть образливі прізвиська в школі. Останні дослідження довели, що в цілому як діти, так і підлітки, відчувають більше задоволення від використання контактних лінз, ніж від носіння окулярів. Таким чином, дитина охочіше погодиться носити контактні лінзи і займатися активною діяльністю, не боячись загубити, пошкодити або розбити їх, на відміну від окулярів.

В результаті дослідження, в рамках якого протягом 3 років спостерігалися 500 дітей з короткозорістю, було відмічено, що діти, які носили контактні лінзи, стали більш задоволеними своїм зовнішнім виглядом, почали більше спілкуватися з однолітками і частіше займатися активними видами спорту в порівнянні з тими, хто носив окуляри. Діти, яким не подобалося носити окуляри, також відчули себе впевненіше в школі після того, як почали носити контактні лінзи.

 

З якого віку діти можуть носити контактні лінзи?

Лікарі пропонують не розглядати вік в якості основного критерію готовності дитини почати носити контактні лінзи. Якщо дитина вже здатна засвоїти правила користування контактних лінз і усвідомлює ризик, пов’язаний з недотриманням цих норм, тоді вона, безумовно, може почати носити контактні лінзи.

При дотриманні певних правил діти будь-якого віку, навіть дошкільнята, можуть носити контактні лінзи.

Детское зрение.

Одним з ключових чинників у прийнятті рішення про готовність дитини до носіння контактних лінз є підтримка батьків та їх бажання допомогти дитині освоїти навички поводження з контактними лінзами.

Іншим визначальним чинником є мотивація дитини. Дівчатка зазвичай раніше хлопчиків проявляють цікавість до контактних лінз, оскільки їх більше турбує те, як вони виглядають. Зацікавленість же хлопчиків у контактних лінзах, як правило, заснована на прагненні займатися активними видами спорту і не відчувати при цьому незручностей, пов’язаних з носінням окулярів.

З урахуванням цих чинників можна зробити висновок про готовність дитини носити контактні лінзи незалежно від її віку. Так, в проведених дослідженнях наочно показано, що діти у віці 8 років цілком можуть користуватися контактними лінзами, якщо це необхідно.

 

Чи можна носити контактні лінзи, якщо зір продовжує погіршуватися?

Незважаючи на те, що погіршення зору, як правило, настає з 11-12 до 17-18 років, люди з короткозорістю відмічають, що їх зір продовжує погіршуватися і після 20 років. Однак це не є перешкодою для носіння контактних лінз.

Регулярний запланований огляд вашої дитини у лікаря-офтальмолога дасть змогу вам своєчасно міняти параметри лінз відповідно до змін, що відбулися в гостроті зору. Дослідження довели, що не існує значної різниці між формою або розміром рогівки дітей у порівнянні з дорослими, тому підібрати вашій дитині контактні лінзи необхідних параметрів буде достатньо просто.

Дослідження також підтверджують, що якщо окуляри або контактні лінзи правильно підібрані лікарем-офтальмологом, то вони сприяють нормальному розвитку зорових функцій у дітей і підлітків.

 

Чи багато часу потребує догляд за контактними лінзами?

Час, який потрібен для догляду за контактними лінзами, залежить від обраного режиму заміни пари контактних лінз, але у будь-якому випадку догляд за ними здійснюється просто і не займає багато часу.

Найбільш безпечними для здоров’я і дуже зручними у використанні є одноденні контактні лінзи. Ці лінзи розраховані тільки на одноразове використання і не вимагають зберігання і обробки. Щодня з упаковки дістається свіжа нова пара лінз, яку наприкінці дня знімають і викидають.

Якщо лікар підібрав дитині інший режим заміни, наприклад 1 раз на 2 тижні, то нині догляд за такими лінзами також є необтяжливим завдяки вдосконаленим багатофункціональним розчинам, які зроблять всю роботу за вашу дитину.

Які б контактні лінзи лікар не підібрав вашій дитині, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря з режиму носіння, терміну заміни, а також користування і догляду за контактними лінзами.

 

Чи можуть діти самі правильно користуватися контактними лінзами?

Лікар навчить дитину правильно використовувати і доглядати за контактними лінзами. Якщо діти довіряють і поважають лікаря, то вони схильні дотримуватися отриманих рекомендацій, іноді навіть ретельніше, ніж дорослі.

Тим не менш маленькі діти повинні знаходитися під контролем батьків, щоб звести до мінімуму ризик неправильного використання контактних лінз.

Діти легко адаптуються до всього нового, і при- виті в дитинстві хороші звички зберігаються згодом на все життя. Тому при виборі контактних лінз для вашої дитини необхідно дотримуватися принципу «чим коротший термін заміни однієї пари лінз, тим краще для здоров’я очей». Найзручнішим, найгігієнічнішим та найздоровішим способом носіння контактних лінз є використання одноденних лінз. Щоранку на очі одягають нову свіжу пару лінз, а ввечері її знімають і викидають. Рівень задоволеності батьків та дітей контактними лінзами безпосередньо залежить від отриманих знань про їх належне використання.

 

Чи потрібно дитячим очам більше кисню?

Існує хибна думка, що дитячим очам потрібно більше кисню, ніж дорослим. Фізіологічні процеси в рогівці дитячого ока такі самі, як і у дорослих.

Багатьом дітям лінзи, потрібні тільки час від часу, наприклад під час занять спортом. Для таких дітей оптимальним вибором є одноденні контактні лінзи.

При регулярному носінні і правильному використанні вони не завдадуть шкоди здоров’ю очей дитини.

При плануванні більш тривалого носіння однієї пари лінз, особливо впродовж 12 годин і більше, слід надати перевагу лінзам з силікон - гідрогелевих матеріалів, оскільки вони забезпечують достатнє надходження кисню до рогівки навіть при тривалому носінні впродовж дня, що важливо для здоров’я очей. Спати в лінзах дітям не рекомендується.

 

Чи потрібний дитячим очам кращий захист від ультрафіолетового випромінювання?

На відміну від дорослих, у дітей ширші зіниці і прозоріший кришталик, тому в око дитини може потрапити більше шкідливих УФ-променів. Крім того, діти проводять більше часу на відкритому повітрі.

Більшість батьків знають про необхідність захищати від ультрафіолету дитячу шкіру за допомогою сонцезахисних засобів. Однак мало хто піклується про захист очей від УФ-променів, які можуть завдати невиправної шкоди здоров’ю дитячих очей. Додатковий захист від УФ-випромінювання допоможуть забезпечити контактні лінзи з УФ-фільтром, наприклад, контактні лінзи АСUVUE® (Акувью)*.

*Контактні лінзи з УФ-фільтром не е заміною сонцезахисним окулярам з УФ-фільтром, оскільки не повністю закривають око і зону навколо ока.

 

Якому типу лінз слід надати перевагу?

Нині в оптиках представлений широкий асортимент контактних лінз, і підібрати лінзи, найбільш відповідні вашій дитині, для лікаря не складе труднощів. Звичайно, у кожного типу лінз є свої переваги, тому при виборі слід прислухатися до відчуттів дитини і придивитися до його стилю життя, визначити, як часто і скільки годин впродовж дня планується використання контактних лінз. Необхідно пам’ятати, що правильно підібрати дитині контактні лінзи може тільки лікар в салоні оптики.

 

Якому матеріалу і режиму заміни надати перевагу при виборі контактних лінз?

Це питання вирішується тільки фахівцем. Однак з точки зору здоров’я очей найкращим вибором для дітей є одноденні лінзи із силікон - гідрогелевих матеріалів.

Щоденний режим заміни однієї пари контактних лінз на нову знижує вірогідність накопичення відкладень на лінзі і є найгігієнічнішим способом носіння контактних лінз, тоді як силікон - гідрогелевий матеріал лінзи пропускає до ока достатню кількість кисню. Так, наприклад, в одноденних контактних лінзах 1- DAY ACUVUE® ТruЕye® (Ван Дей Акувью Тру Ай) око споживає стільки ж кисню, як і око без лінзи.

 

Контактні лінзи - дорогий засіб корекції зору?

Насправді вартість контактних лінз набагато нижча, ніж ви думаєте. Завдяки розвитку новітніх технологій нині в оптиках представлений широкий асортимент контактних лінз, серед яких ви обов’язково знайдете ті, що підходять за ціною. Наприклад, вартість одного дня носіння контактних лінз ACUVUE® в середньому не дорожче за чашку кави. Під час спілкування з лікарем в салоні оптики разом з іншими питаннями ви зможете також обговорити і вартість контактних лінз. Однак вибір контактних лінз для вашої дитини варто засновувати насамперед на рекомендаціях лікаря і турботі про здоров’я очей.

 

Діліться знаннями.

Інформація, яку ви дізналися з цієї статті, може бути корисною для ваших родичів і друзів. Поділіться новими знаннями з людьми, які вам небайдужі!