• Вхід
  • Реєстрація

Як захистити очі від УФ випромінювання?


УФ - випромінювання і захист очей за допомогою контактних лінз.

УФ излучение и глаза Нині всім відомо, що тривале перебування на сонці може призвести до ушкодження шкіри, і використання сонцезахисних засобів для шкіри є нормою. Проте не багато людей здогадуються, що очі вразливі до дії ультрафіолетового (УФ) випромінювання не менше, ніж шкіра, і також потребують захисту.

Клінічно доведено, що тривале перебування на сонці без засобів захисту може пошкодити поверхню ока і його внутрішню структуру. Наші очі піддаються шкідливій дії ультрафіолету не тільки сонячним літнім днем, наприклад під час гри в пляжний волейбол чи теніс, а и у зимову пору року, наприклад під час катання на гірських лижах по засніженим схилам.

Що таке УФ - промені?

Ультрафіолетові промені — компоненти сонячного світла. Залежно від довжини хвилі вони поділяються на УФ-А, УФ-В і УФ-С промені. Чим коротша довжина хвилі, тим більшим енергетичним потенціалом вона володіє і тим більшої шкоди здатна заподіяти (мал. 1).

солнечное излучение


Мал. 1. Спектр сонячного випромінювання

  • УФ-А промені мають найбільшу довжину хвилі. Сприяють появі засмаги і передчасному старінню шкіри.

  • УФ-В промені спричиняють сонячні опіки, їх дія є найбільш розповсюдженою причиною розвитку раку шкіри і таких хвороб очей, як катаракта.

  • УФ-С промені мають найкоротшу довжину хвилі і найбільш небезпечні. На щастя, їх потрапляння до атмосфери блокується озоновим шаром, тому вони не досягають поверхні Землі.

УФ - промені невидимі, але вони скрізь.

УФ - промені  шкідливі для очей.

Клінічно доведено, що тривала дія ультрафіолетового випромінювання погано впливає на очі: повіки, рогівку і кришталик. Пряма дія ультрафіолету на очі спричиняє ушкодження передньої поверхні очей, подібні до сонячного опіку шкіри.

Короткочасна дія УФ - випромінювання на очі може спровокувати запалення рогівки (фотокератит). Око - орган особливо чутливий до дії ультрафіолетового випромінювання, передусім у поєднанні з вітром або снігом. В результаті з'являються біль, почервоніння, відчуття чужорідного тіла в оці, відчуття печіння, підвищена світлочутливість і сльозотеча.

Тривала регулярна дія УФ -  випромінювання носить накопичувальний характер і може стати причиною серйозних захворювань очей, які на перших стадіях можуть протікати без видимих симптомів. Чим частіше і довше ваші очі схильні до дії УФ-променів, тим вищий ризик розвитку таких захворювань, як катаракта, ушкодження сітківки, рак шкіри навколо очей та інших захворювань очей.

Дети и солнце Інтенсивність УФ-випромінювання змінюється впродовж дня. В цілому можна зазначити, що чим вище положення сонця в небі, тим вищий рівень випромінювання. Проте це не стосується впливу УФ-випромінювання на очі. Недавні дослідження довели, що вплив УФ-променів на очі сильніший вранці та у другій половині дня, а не опівдні. Ми звикли берегтися від сонця, коли воно перебуває в зеніті, але на відміну від шкіри, очі більше страждають від сонця, що світить на рівні очей.

Захист від ультрафіолету особливо важливий для дітей і підлітків, оскільки їх зіниця ширше, а кришталик більш прозорий, ніж у дорослих, — таким чином, їх очі більш вразливі до дії УФ-випромінювання. Також діти проводять більше часу на вулиці і рідше за дорослих носять сонцезахисні окуляри.

Краще використовувати два рівні захисту від УФ-променів: сонцезахисні окуляри і контактні лінзи з УФ-захистом!

Чому контактні лінзи мають бути з УФ фільтром?

Найпоширенішим способом захисту очей від УФ - випромінювання є сонцезахисні окуляри. Проте найнебезпечніші периферичні УФ-промені, відбиваючись від грунту, трави, снігу, піску і води «просочуються» під оправу (якщо вона не щільно прилягає до обличчя) і впливають на очі в концентрованому вигляді.

Сфокусовані периферичні промені, потрапляючи на рогівку, завдають більшої шкоди, ніж прямі УФ—промені. Контактні лінзи з УФ—фільтром ефективно захищають від периферичних УФ-променів.

Необхідно пам'ятати, що контактні лінзи з УФ—захистом не є заміною сонцезахисним окулярам з УФ-фільтром. Контактні лінзи варто носити разом з високоякісними сонцезахисними окулярами з УФ-фільтром. У цьому випадку ви можете забезпечити собі захист від дії прямого і периферичного УФ-випромінювання.

Які переваги надають контактні лінзи ACUVUE з УФ - фільтром?

  • Усі контактні лінзи ACUVUE® (Акувью®) мають УФ - фільтр і забезпечують додатковий захист очей від шкідливого УФ-випромінювання.

  • Допомагають захистити внутрішні структури і поверхню ока, закриваючи їх від шкідливого впливу УФ-променів.

  • Забезпечують захист від периферичних і відбитих променів, від яких не захищають сонцезахисні окуляри і головні убори.

  • Є доступним засобом захисту в ситуаціях, коли використання сонцезахисних окулярів і головних уборів неможливе або незручне, наприклад, під час занять серфінгом чи контактними видами спорту, такими як футбол або волейбол.

  • Можуть забезпечити додатковий захист від УФ-випромінювання впродовж усього дня без додаткового клопоту з вашого боку.

  • УФ—фільтр впроваджений у матеріал лінзи і міститься в ньому постійно — він не може бути виведений з нього або «зношений» з часом

Подвійний захист кращий.

Мал. 5. Інтенсивність периферичного УФ-випромінювання в різних умовах довкілля і при використанні різних типів захисту для очей.

share_know.jpg

Діліться знаннями.

Інформація, яку ви дізналися з цієї статті, може бути корисною для ваших родичів і друзів.

Поділіться новими знаннями з людьми, які вам небайдужі!